Obytným vozem na STUBAIER GLETSCHER

Na začátku března jsme se vydali obytným vozem do Rakouského lyžařského střediska STUBAIER GLETSCHER, abychom prověřili zdejší kempy a zjistili, jaké jsou možnosti vyjet za lyžováním do Alp obytňákem. Hned na úvod musím podotknout, že jsme byli velmi příjemně překvapeni kvalitou služeb, ať už se jedná o samotné kempování, nebo zázemím, které kemp přináší.

Ubytovali jsme se v kempu „Camping Stubai“ v městečku Neustift, které se nachází asi 20 km od města Innsbruck a je napůl cesty mezi tímto olympijským městem a lyžařským areálem Stubaier Gletscher. ten se rozprostírá v nadmořské výšce 1721 – 3210 m.n.m. Kemp sám o sobě je velmi prostorný a zaparkovat v něm náš šestimístný obytňák nebyl žádný problém. V kempu je zázemí, které splňuje i podmínky náročného klienta. Ať už se jedná o místnost s uzamykatelnými stojany na lyže, sušičkami bot i lyžařského vybavení. Dále jsou zde místnosti  s pračkami a sušičkou prádla, dřezy na umývání nádobí a samozřejmostí jsou i čisté toalety, umývárny a sprchy. V areálu je také sauna, do které je přijatelné vstupné 4€. Hned za branou kempu je supermarket a cca 400m od kempu krytý bazén s tobogánem a bowling.

Do samotného lyžařského areálu jezdí každých 5-10 minut skibus, který vás doveze za 30 minut přímo až k lanovkám a po sportovním výkonu zase zpět do Neustiftu. O lyžování se nemá smysl moc zmiňovat, protože to je naprostá „pecka“!!! 38 km upravených sjezdovek a servis na standardní úrovni alpského střediska.

Pokud nejste zarputilí vyznavači lyžařských sportů, kteří musí hoblovat svahy celý den, tak i vy si určitě přijdete na své. Můžete navštívit ledovou jeskyni, prohlédnout si historické město Innsbruck, sjet si sáňkařskou dráhu a další. Ale z našeho pohledu není nad to dát si pár kilometrů krásných sjezdovek, hodit opalovačku na obědě a po návratu se natáhnout do bazénu. Co více si přát… 🙂

Podtrženo a sečteno, vydat se obytným vozem na hory je dobrá volba a my už se těšíme na příští výlet, kde prověříme další možnosti tohoto typu kempování.

 

Tým „Půjčovnaobytňáků.cz“

logo-pujcovnaobytnaku-cz

 

 

Posted in Aktuality.